Aké programovacie jazyky by sa mal naučiť začiatočník v roku 2017

12.09.2017

Nie je to žiadnou novinkou, že talenty STEM sú veľmi žiadané a sú dobre platené. Online pozície na softvérové pracovné miesta v USA vzrástli o 31 % v rokoch 2007 až 2012 - čo je takmer 3-krát rýchlejšie ako celkové príspevky. Americká kancelária štatistiky práce odhaduje, že pracovné miesta pre vývojárov softvéru budú naďalej rásť o 22% od roku 2012 ~ 2022, s mediánom platu vo výške 100.080 dolárov pre vývojárov softvérových aplikácií od mája 2016.

Ak sa chcete dozvedieť, ako kódovať, môže byť celkový počet programovacích jazykov ohromujúci - takže aký jazyk by ste sa skutočne mali naučiť? Tento článok vám prinesie niektoré ukazovatele porovnania platu, popularity a budúcej budúcnosti spojené s rôznymi programovacími jazykmi.

Prehľad programovacích jazykov

Predtým, než začneme porovnávať programovacie jazyky, poďme sa najskôr pozrieť na jazyky, ktorými sa budeme zaoberať.

Dynamické jazyky

Dynamické jazyky sú všeobecne jednoduchšie pre úplných začiatočníkov, ktorí sa len začínajú učiť, pretože sú flexibilné a zábavné.

JavaScript

Staticky zadávané jazyky

Aplikácie postavené so staticky napísanými jazykmi sú známe ako škálovateľné, stabilnejšie a udržateľnejšie. Statické jazyky sú zvyčajne prísnejšie pri chytaní chýb prostredníctvom kontroly typu a vyžaduje viac kódu na vytvorenie prototypu.

Java


C a C++ programovacie jazyky

Ďalšie programovacie jazyky

SQL

Pracovné príležitosti

Nie všetky jazyky majú rovnaký dopyt alebo plat. Ak je vašim cieľom pri učení sa programovania zvýšiť svoje pracovné príležitosti, tu sú niektoré ukazovatele, ktoré vám pomôžu zistiť, aký jazyk by ste sa mali učiť.

Na základe tohto výsledku sa zdá, že Ruby/Ruby on Rails vám nahrabe najviac peňazí, zatiaľ čo Python, C ++, iOS a JavaScript sú tiež slušnými voľbami. Okrem toho, ak je plat váš hlavný cieľ, potom možno C, PHP a SQL nie sú najideálnejšou voľbou.

Trendy práce

Aká je pravdepodobnosť, že dostanete prácu na základe programovacieho jazyka, ktorý poznáte? Tu je rýchly pohľad na pracovné trendy od indeed.com:

Môžeme vidieť, jazyky C, SQL, Java a JavaScript sa často uvádzajú v pracovných požiadavkách, zatiaľ čo C #, C ++ a Python sú tiež praktické jazyky, ktoré je treba vedieť.

Na koniec koncov, programový jazyk, ktorý by ste sa mali naučiť v roku 2017, bude skutočne závisieť od toho, čo chcete robiť.


Zdroj: Codementor