Chcel by som založiť blog, ale neviem ako...

16.12.2017

V dnešnom storočí je tvorba blogov veľmi populárna. Dnes si ho už môže založiť prakticky ktokoľvek. Témy sú rôzne a nových nápadov stále pribúda. Ako však založiť blog, ktorý bude úspešný a ľudí zaujme? Prinášame ti pár trikov a rád ako na to!

Hneď na začiatku by sme sa mali spýtať sami seba na akú tému chceme písať. Najlepšie je, zvoliť si takú, ktorá nás veľmi baví a ktorej rozumieme. Čitatelia budú tým pádom vo vašich textoch cítiť vášeň a zapálenie pre danú tému, ktorú ste si zvolili. Čo teda milujete? Cestovanie? Futbal? Programovanie? Jedlo? Možností je naozaj veľa a je teda dobré premyslieť si to.

Nemáte žiadnu prax s písaním článkov? Nevadí, chce to len tréning a naštudovanie si určitých pravidiel a princípov. Na webe existujú stránky, ktoré vám poradia ako napísať kvalitný článok, poprípade sa môžete zúčastniť kurzu zameraného na copywriting. Netreba sa báť a vzdávať hneď na začiatku. Nikto sa predsa profesionálom nestal zo dňa na deň.

Najlepší nástroj na vytvorenie blogu a jeho spravovanie je WordPress. Zvládnete sa ho naučiť bez problémov, má veľmi intuitívne ovládanie a veľké množstvo šablón spomedzi ktorých si môžete vybrať ten správny dizajn pre vás. Mal by byť jednoduchý, priehľadný a čitateľov by mal zaujať.

K svojim článkom vyberajte kvalitné a zaujímavé obrázky. Môžete si ch stiahnuť zo stránok, kde je ich použitie úplne zadarmo, alebo s platených webov. Ak ste vlastníkom kvalitného fotoaparátu skúste si svoje fotografie nafotiť aj sami.

Posledným, veľmi dôležitým bodom je návštevnosť vášho blogu. Na facebooku si vytvorte fanpage, kde budete môcť zdieľať vaše články a získať si tak nových čitateľov. Poprípade si zaplaťte platenú reklamu, ktorou svoj článok spromujete. Môžete pri nej dokonca zacieliť na určitý typ ľudí, či vekovú skupinu.

Človek sa učí na svojich chybách a skúsenostiach. Na písanie vlastného blogu treba mať vášeň a trpezlivosť. Úspech sa potom skôr či neskôr dostaví. Vzdávať sa určite netreba.

Zdroj: Visibility